Kes on psühholoog-nõustaja?
 

Psühholoog-nõustaja töö on vaimse tervise probleemide tekke ja süvenemise ennetamine ning psühholoogilise heaolu ja eneseteostuse toetamine. Psühholoog-nõustaja keskendub nii emotsionaalsetele, isiksuslikele, arengulistele, sotsiaalsetele, tervisega seotud kui ametialastele ja hariduslikele teemadele. Psühholoog-nõustaja tegeleb klientidega erinevatest sihtrühmadest, nii indiviidide, perede kui gruppidega. Psühholoog-nõustaja pöörab võrdselt tähelepanu nii normaalse arengu printsiipidele kui probleemipõhistele teooriatele ja mudelitele. Psühholoog-nõustaja töötab avalikus ja/või erasektoris tervishoiu-, sotsiaal-, haridus-, tööturu- või korrektsiooni valdkonnas.
Psühholoog-nõustaja kutsestandardi leiad siit.


Psühholoog-nõustaja kutse taotlemine

Psühholoog-nõustaja kutse andmist reguleerib kutse andmise kord, mille leiad siit. Samas on leitav ka psühholoog-nõustaja kutsekomisjoni koosseis.
Kutse saamiseks peab taotleja vastama järgmistele eeltingimustele:

Kui kaalud kutse taotlemist, siis tutvu esmalt psühholoog-nõustaja kutsestandardi, kutse andmise korraga ning hindamisstandardiga.

Käesoleval aastal on dokumentide esitamise tähtaeg 1. oktoober 2024.a. Kutse taotlemisel esitatavate dokumentide vormid ja hindamisstandard on hetkel uuendamisel, leiad need siit kodulehelt kutse andmise välja kuulutamisel suve alguses. Kutseeksami tasu on alates käesolevast aastast 271 eurot ning taastõendamise tasu 179 eurot.

Eelnevatel aastatel kasutusel olnud dokumentide vormidega ning praegu kehtiva hindamisstandardiga saad tutvuda siin.

 

Powered by Website Baker